Jaké účinky vám přinese užívání guarany?

Posted in Jídlo

Guarana je brazilská rostlina, která pochází z amazonských lesů. Odtud se rozšířila do celého světa  podobě oblíbených prášků a kapslí, které je možné užívat pro různé druhy zdravotních výhod. Ty nejvýznamnější vám popíšeme v tomto článku.

guarana

Co guarana obsahuje

Guarana obsahuje spoustu stimulantů, mezi kterými je i známý kofein. Už teď si teda můžete domyslet, že s užíváním guarany přijde spousta energie. Kvůli tomu se také nedoporučuje užívat těhotným ženám.

Účinky na energii

Protože obsahuje kofein, dostane z guarany spoustu energie. Nejen té fyzické, ale i mentální. Látky v guaraně vám totiž pomohou se zlepšním schopnosti soustředění. Na durhou stranu ale pomáhá i s uklidněním, dostanete tak vše v jednom.

S zvýšením schopnosti soustředění přichází také lepší schopnost učení. Ukazuje to hned několik studií, kteér se soustředily na výzkum účinků gurany. Pomůže vám tak nejen ve škole, ale i v životě se zvýšením paměti a rychlosti plnění jednotlivých úkolů.

semínka guarany

Další zdravotní výhody

Soustředění a učení nejsou ani zdaleka jediné výhody, které tato rostlina nabízí. K dalším účinkům patří:

  • pomoc s hubnutím
  • zvýšení srdeční funkce
  • uvolnění od bolesti
  • lepší vzhled kůže
  • ochrana proti rakovině

Užívání guarany

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob užívání guarany je ve formě kapslí nebo prášku. Užívané denní množství se liší podle toho, kolik guarany kapsle obsahujíl. Nejlepší volbou ale bývají takové, které obsahují co největší množství čisté guarany.