Víte, jak se užívá guarana? Dávkování je jednoduché

Posted in Jídlo

guarana dávkování

Guarana je úžasný přípravek, který se používá tisíce let. Dnes jsou jeho vlastnosti oceňovány stále více. Guarana dávkování navíc není nic složitého. Někteří lidé si myslí, že je lepší než káva a před tréninkem. Jak guaranu správně dávkovat?

 

Guarana má velmi široké uplatnění. Nejčastěji spojené s energetickými nápoji. Bohužel, většina z nich není nejzdravější vzhledem k vysokému obsahu cukru a chemických látek. Místo toho, abyste sáhli po další plechovce k získání energie, připravte si zdravý zeleninový nebo ovocný koktejl s guaranou. Můžete se také pokusit udělat zdravé, domácí koláče. Přidáním guarany bude mít skvělou, energizující svačinu, po které můžete dosáhnout během dne. Guarana je k dispozici ve formě prášku nebo tablet.

Guarana samotná je oceňována nejen pro svůj stimulační účinek - doporučuje se také jako prostředek na hubnutí, jako přírodní dopingový prostředek pro sportovce, má také antibakteriální a antivirové účinky. Zajímavé je, že guarana se také podílí na redukci celulitidy, funguje skvěle pro migrenózní bolesti hlavy a používá se také jako antidepresivum a afrodiziakum.

Guarana dávkování

Pokud je to začátek vašeho dobrodružství s touto látkou, zvolte si guaranu ve formě prášku. Tímto způsobem ji budete moci používat více způsoby. Pokud vám záleží na stimulaci a chcete nahradit kávu guaranou, přidejte na koktejl nebo pití půl lžičky. Získáte mimo jiné stimulující trénink a dobrou energii po celý den.

Bez ohledu na to, zda vám záleží na stimulaci nebo na hubnutí, guarana by měla být konzumována v malém množství. Existuje mnoho přípravků na bázi guarany - prášek nebo tablety. Prášek Guarana je mnohem účinnější a lépe se vstřebává. Do ranního nápoje se doporučuje přidat půl lžičky. Takové množství vám jistě dodá energii na celý den a získáte energii na trénink, který vám pomůže zhubnout.

Hlídejte si doporučenou denní dávku

Guarana má velmi charakteristickou chuť, na kterou si můžete rychle zvyknout. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu nezapomeňte hlídat množství doporučené výrobcem. Před použitím doplňků stravy s guaranou si proto pozorně přečtěte příbalovou informaci a nezapomeňte, že byste neměli konzumovat více než 400 mg kofeinu denně. Jeho nadměrná konzumace může způsobit nežádoucí účinky, včetně nadměrné vzrušivosti, nespavosti, žaludečních potíží, arytmie.

Obecně platí, že neexistují žádné kontraindikace ke spotřebě guarany, ačkoli vzhledem k obsahu kofeinu by neměla být podávána malým dětem a užívána těhotnými a kojícími ženami.