Hydraulické brzdy

Posted in Vše pro zahradu

Z jednoduchého Pascalova zákona vznikla mechanika, která se dotýká mnoha odvětví - hydraulika. Mezi nejvýznamnější hydraulické zařízení patří hydraulický zvedák, hydraulický lis a v neposlední řadě hydraulické brzdy. Nejprve si řekněme, co to vlastně brzda je, ačkoliv se to zdá banální. Brzda je technické zařízení sloužící k zastavení nebo zpomalení pohybujícího se předmětu nebo pro jeho udržení v klidu. Kinetická energie je při brzdění zpravidla přeměňována v jiný druh energie, část energie se při brzdění vždy nevratně přemění v teplo. Proto mají brzdy mají velký význam především u dopravních prostředků.

Manažerem nanečisto? Ano!

Posted in Služby

Pokud jste si jako malý doma moc svých rodičů neužili, protože byli stále v práci, tak poslední, na co při výběru práce myslíte, je manažerská pozice. Ale ona každá mince má dvě strany a u manažera tomu není jinak. Vyzkoušejte si práci manažera nanečisto a uvidíte.

 

Nápojové automaty

Nápojové automaty na koupalištích

Posted in Služby

Nápojové automaty

Letní sezóna se pomalu blíží a jako majitel koupaliště byste měl rozmýšlet nad tím, jak vylepšit své služby. Velké oblíbenosti se v horkých dnech těší nápoje. Pokud máte problém s dlouhými frontami u bufetu, můžete nainstalovat do prostorů koupaliště nápojové automaty. Díky nim se zmenší fronty a zvýší spokojenost návštěvníků. Kdy byste měli investovat do nápojových automatů?

Rekonstrukce bytových jader

Posted in Služby

Bytová jádra byla velice oblíbená při stavbě panelových domů v období komunismu, protože tyto prefabrikované celky velice urychlovaly a zjednodušovaly průběh stavby. V dnešní době se bytová jádra nahrazují zděnou koupelnou s toaletou, přičemž je nutné provést odbornou rekonstrukci. Na trhu existují firmy, které se specializují přímo na rekonstrukce bytových jader. Díky využití jejich služeb je rekonstrukce provedená v co nejkratším čase a s nejnižšími možnými náklady. Firma se postará o vše, od zpracování návrhu a vizualizace, přes řemeslnické práce až po závěrečný úklid před předáním.

Byt v novém kabátě

Posted in Firmy

Protože se doma chceme cítit dobře, je potřeba jej jednou za čas trošku oživit, zmodernizovat a vylepšit. Ovšem taková rekonstrukce bytů vám může znepříjemnit například sousedské vztahy. Rozhodně totiž neplatí to, že si ve svém bytě můžete dělat to, co chcete a ostatní do toho nemají co kecat. Protože podle občanského zákoníku nesmíte omezovat a nijak zasahovat do soukromí vašich sousedů. Je dobré tedy dopředu sousedy informovat, že ve vašem bytě budou probíhat úpravy. Pokud budete při rekonstrukci zasahovat nějak do společných prostor, je nutné získat souhlas společenství vlastníků bytů. Pokud byste zasahovali do nosných zdí, přestavěli z bytové jednotky nebytový prostor, případně měnili dispozice bytu, je nutné uvědomit stavební úřad a dostat na tyto úpravy povolení. Každopádně větší rekonstrukce si žádá spoustu papírování.