Navštivte jednu z chat a chalup na Slovensku

Posted in Služby

Pokud chcete vyrazit na dovolenou a zároveň objevovat krásy Slovenska, není nic lepšího, než si vybrat jednu z chat a chalup, například můžete využít ubytování  Apartmány Anička a užít si stylové ubytování v apartmánech v Nízkých Tatrách s ohromujícím výhledem na Chočské vrchy a Západní Tatry. 

chaty a chalupy Slovensko

Proč zvolit urnový pomník?

Posted in Služby

Urnové pomníky jsou alternativou ke klasickým hrobům. Na první pohled se zdají stejné. Vytesané jméno, datum, citát. Jako obvykle. Jenže rozdíl je především v rozměrech urnových pomníků. Nemusí se tu vlézt totiž celá rakev, nýbrž jen schránka s popelem. A tak je možné mít na metru čtverečním celou rodinu. Zní to trochu morbidně, že ano?

Tradice v rozsvěcování hřbitovních lamp

Posted in Služby

Vánoce jsou spojené s mnoha zvyky a tradicemi. Každý stát má tradice trošku jiné a je velmi hezké se o nich něco dozvědět a srovnávat je s našimi. Například v Dánsku se chodí večer zapalovat svíčka na hřbitov.

U nás je tradice rozsvěcení hřbitovních lamp už v listopadu na Dušičky, ale je k zamyšlení, jestli zrovna i na tento svátek, kdy se sejde celá rodina, by se nemělo zavzpomínat na zemřelé. Pokud uvažujete, jak zjednodušit nepříjemné zapalování svíček, hlavně za zimních měsíců, kdy počasí nedovolí svíčce hořet déle než pár sekund, zkuste se porozhlédnout po hřbitovních lampách. Hřbitovní lampy dokáží neskutečně zútulnit památník, ať už ty elektrické, či klasické kamenné. A proč ne zrovna na Vánoce, vždyť je to hezká příležitost ke vzpomínce.

Oživte své podnikání

Posted in Služby

Většina podnikatelů má pocit, že jsou na vrcholu světa a nic se jim nemůže stát. Krize pak nastane, pokud se jejich firmě přestává dařit a nedostávají to, co vždycky chtěli, jejich společnost se dostává do stádia recese a oni zjišťují, že svět není tak růžový, jak vypadal. A jak to máte vy? Nacházíte se zrovna v takovémto temném období? Pak vyzkoušejte naše kurzy pro podnikatele, které vám zajistí nový pohled na věc a ukáží vám, že taková recese je pro vás nejlepším hnacím motorem a příležitostí změnit vaši firmu k lepšímu.

kurzy pro podnikatele

Správný manažer musí mít určitě kompetence a zodpovědnost

Posted in Služby

Jak lze správně definovat manažera? Manažer je ředitel nebo správce podniku. A obstarává řídící činnosti, které jsou zaměřené na podnikatelské aktivity v prostředí konkrétního tržního mechanismu. Samozřejmostí je sledovat hlavní cíle podniku, které jsou uspokojování potřeb zákazníků a zisk společnosti. Manažer má na starosti také sledování naplňování cílů organizace, které si sama stanovila – většinou se jedná o rozhodnutí managementu firmy, je jasně daný a odpovídá metodice SMART.

Hydraulika a její praktické využití

Posted in Služby

Termín hydraulika označuje technickou disciplínu, která se zaměřuje na využití mechanických vlastností tekutin. Hydraulika funguje na bázi hydrostatiky a hydromechaniky. Součástí hydraulických zařízení jsou hydraulické trubky, šroubení, hadice a další důležité prvky. Pojďme se na hydrauliku jako takovou podívat podrobněji.
Cílem hydrauliky je nastolit rovnováhu i pohyb tekutin, ale disciplína se zaměřuje také na vzájemné působení tekutin a tuhých těles. Díky znalostem tohoto oboru je možné vytvořit hydraulické zařízení, jehož využití je potom ve stavebnictví, zemědělství, průmyslu i v dopravě (hydraulické brzdy automobilů). Dnes se hydraulika prakticky využívá ve všech oblastech lidské činnosti.

Výhody hydrauliky

  • přenos velké síly
  • přenos velkého tlaku

Hydraulika má dnes široké uplatnění. Je ale potřeba zajistit pravidelný servis hydraulických zařízení, protože hydraulické trubky, hadice i šroubení mohou být poškozené. To je potřeba pravidelně kontrolovat. Tím se prodlouží životnost samotného zařízení.