Čistící prostředky a jejich základní rozdělení

Posted in Vše pro dům

Jako čistící prostředky se označují věci, které jsou svými vlastnostmi a funkcí určeny k čištění a úklidu. Jedná se o jakoukoliv mechanickou či chemickou látku - tzv. detergent.

V případě mechanického čištění jsou těmi nejznámějšími zametání, broušení, leštění apod., tedy úkony které se provádí s pomocí určitého nástroje či pomůcky. Dalším typem je fyzikálně-chemické čištění, během nějž dochází k odleptání, rozpouštění špíny a dalším reakcím. Dalším příkladem je též dezinfekce, která probíhá formou ozáření, oxidace, udušení atd.

Čistící prostředky se dají zakoupit většinou v drogeriích či supermarketech. Žhavou novinkou jsou pak online drogerie, s jejichž pomocí si můžete nakoupit z pohodlí domova.

Polykarbonátové dosky ako stavebný materiál

Posted in Vše pro dům

Polykarbonátové dosky poznáte pravdepodobne všetci. Jedná sa o najlepšie riešenie zastrešovanie alebo stavbu prístreškov. Najlepšie riešenie je zaobstarať oceľovú konštrukciu, drevenú alebo hliníkovú konštrukciu, na ktorú sa dosky pripevnia. Medzi najväčšie výhody patrí bezpochyby to, že ich môžete kombinovať s akýmkoľvek iným strešným systémom. Vďaka tomu, že sú priehľadné, ich môžete použiť aj ako svetlíky.

solární systémy Zlín

Posted in Vše pro dům

Projíždíte městem a pozorujete, že stále více domů využívá slunečního záření přes speciální solární systémy Zlín? Rozšířenost těchto systému je způsobena tím, že jejich cena v posledních letech rapidně klesá, a tak se spousta domácností snaží investicí do solárních systémů ušetřit. Se solárními systémy můžete začít ekologicky a také ekonomicky ohřívat vodu, přitápět a ohřívat svůj bazén. Z dlouhodobého hlediska se vám solární systémy určitě vyplatí.

venkovní parapety

Posted in Vše pro dům

Sháníte odolné venkovní parapety, vyrobené z prvotřídních materiálů? Společnost Argona, velkoobchod s okenním a dveřním příslušenstvím, přichází na trh s venkovními parapetními deskami, které se vyznačují špičkovým zpracováním a dostupnou cenou. Venkovní parapety, které firma zákazníkům dodává, dále vynikají odolností i dlouhou životností.

parapety

Posted in Vše pro dům

Nenahraditelnou součástí každého okna je parapet, jehož výběru však spousta lidí nevěnuje pozornost, ale to je škoda. Právě parapety jsou součástí interiéru a plní jak estetickou, tak i praktickou funkci. Na parapet si můžete dát květináče s pokojovými rostlinami, které potřebují dostatek denního světa. Také na něj můžete dát různé dekorační předměty a mnoho dalších. Ale věděli jste o tom, že parapet může místnost zútulnit?