Jak na lezoucí hmyz v domácnosti

Posted in E-shopy

Český a obecně středoevropský hmyz má jednu podstatnou výhodu, a sice, že není nebezpečný. Pokud nemáte nějakou ošklivou, a hlavně vzácnou alergii, je vysoce nepravděpodobné, že by vás mohly zdejší potvůrky nějakým způsobem zlikvidovat. To však neznamená, že neotravují, právě naopak.

Výsledek obrázku pro evil insect kill ant

 


Na různé mouchy, mušky a komáry existuje celá řada rozličných chemických přípravků, které fungují jednak preventivně, jednak také dokáží tento druh potíží vyřešit ve chvíli, kdy se vyskytne. Létající hmyz tedy není problém zlikvidovat, ale jak je to s jejich lezoucími kamarády?

Uklízejte


Lezoucího hmyzu, který by se u vás mohl vyskytovat, zase tolik není, zvláště, pokud nebydlíte v rodinné domku, ale v paneláku či klasickém činžovním domě. Nejčastěji se v domácnostech vyskytují mravenci, kteří na první pohled nevypadají příliš konfliktně, ale jakmile se vám jednou rozlezou po bytě, máte po srandě.
Z toho důvodu je vhodné jednat co nejrychleji. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak se zbavit lezoucího hmyzu v domácnosti, je pravidelné uklízení. Nejde o to, jestli vám sedá na poličkách prach nebo máte nevytřeno v kuchyni. V tomto případě jde hlavně o odklízení načatých potravin typu jablko nebo čokoládová tyčinka, které mohou pro mravence, ale i další jejich hmyzí kamarády, velkým lákadlem.
Z toho důvodu vždy, když něco nedojíte, schovejte to buďto do lednice, případně vyhoďte rovnou do koše. A jen tak mimochodem, ten byste měli rovněž vynášet s železnou pravidelností, neboť hmyz ucítí pamlsek i v odpadkovém koši.

Utěsněte okna


Nejlépe se hmyzu, zvláště toho lezoucího, zbavíte tak, že ho vlastně ani nepustíte dovnitř. Důležité je mít všechny možné přístupové cesty zatarasené. Škvíry okolo oken bývají nejčastějším průchodem pro všechny drobné živočichy. Proto je lepší okamžitě, jakmile takovou škvíru najdete, ji okamžitě utěsnit. Nejenže tím zabráníte nevítaným návštěvníkům ke vstupu k vám domů, ale zároveň vám nebude v zimě unikat teplo.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit