Hadice na zahradu

Posted in Vše pro zahradu

Montáž se provádí tak, aby nebyla hydraulická hadice namáhána nadměrným tahem, nesmí se kroutit a ohýbat více než dovolují hodnoty ke konkrétnímu typu hadice stanovené výrobcem. Například koncové spojovací ventily nesmí být v jiné poloze, než vertikální. V běžné domácnosti se hadice užívají např. při transportu vzduchu u vysavače prachu, nebo jakožto přívod vody do automatické pračky a odvod vody z pračky ven. Také jako přívod vody ve sprše v koupelnách. Zahradní hadice jsou užívány k zavlažování rostlin a osvěžování vzduchu vůbec. Gumové hadičky jsou běžné používány i v mnoha zdravotnických pomůckách a přístrojích nebo se používají i v kuchyni pro speciální přípravu některých jídel či nápojů.

Hydraulické brzdy

Posted in Vše pro zahradu

Z jednoduchého Pascalova zákona vznikla mechanika, která se dotýká mnoha odvětví - hydraulika. Mezi nejvýznamnější hydraulické zařízení patří hydraulický zvedák, hydraulický lis a v neposlední řadě hydraulické brzdy. Nejprve si řekněme, co to vlastně brzda je, ačkoliv se to zdá banální. Brzda je technické zařízení sloužící k zastavení nebo zpomalení pohybujícího se předmětu nebo pro jeho udržení v klidu. Kinetická energie je při brzdění zpravidla přeměňována v jiný druh energie, část energie se při brzdění vždy nevratně přemění v teplo. Proto mají brzdy mají velký význam především u dopravních prostředků.

traktorové pneumatiky

Chcete nový zahradní traktor? Pozor na jeho parametry!

Posted in Vše pro zahradu

traktorové pneumatiky

Efektivní a všestranný pomocník na zahradu. Přesně tak by se dal zahradní traktor charakterizovat. Nákupem zahradního traktoru rozhodně neprohloubíte. Když se řekne traktor, spousta lidí si představí zemědělský traktor, jehož zadní traktorové pneumatiky jsou větší než přední. Ale termín traktor skrývá i malé stroje, se kterými upravíte prostranství kolem svého domu. Pojďme se podívat, jak při výběru zahradního traktoru postupovat.

Sekačky John Deere

Posted in Vše pro zahradu

Přemýšlíte nad koupí kvalitní sekačky? Hledáte bohatou nabídku, ze které si můžete vybrat právě tu dokonalou podle vašich požadavků? Obraťte se na značku John Deere. V současné době je tato firma jedním z největších světových výrobců zemědělské techniky. Velmi oblíbené jsou sekačky John Deere, kde si můžeme vybrat dále ruční sekačky, skarfikátory, samojízdné sekačky, ale v nabídce jsou i komunální traktory, čelní žací stroje nebo užitková vozidla.

Pergoly Brno

Posted in Vše pro zahradu

Pergola je stavení, které plní praktickou i estetickou funkci. Je okrasou zahrady, ale zároveň slouží jako přístřešek pro posezení. Pergoly Brno se mohou pyšnit svým elegantním designem, který zapadne do každé zahrady. K dostání je mnoho pergol, které se liší svou velikostí, tvarem, ale také provedením. Ale v podstatě funkce všech pergol je stejná – vytvořit na zahradě místo plné klidu a soukromí. Je to zároveň místo, kde si můžete posedět se svými přáteli a rodinou i v horkých letních dnech, protože pergola nabízí příjemný stín.

Altány Brno

Posted in Vše pro zahradu

První sluneční paprsky lákají na posezení s přáteli v sympatickém prostředí vaší zahrady či k zahradním oslavám. Všechny tyto události nás směřují k tomu samému – zahradní altány. V současné době plní altány Zlín nejen praktickou, ale také estetickou funkci zahrady. Zastřeší vaše posezení, nabídnou vám soukromí a zároveň dodají romantickou atmosféru vaší zahradě.