Chcete nový zahradní traktor? Pozor na jeho parametry!

Posted in Vše pro zahradu

traktorové pneumatiky

Efektivní a všestranný pomocník na zahradu. Přesně tak by se dal zahradní traktor charakterizovat. Nákupem zahradního traktoru rozhodně neprohloubíte. Když se řekne traktor, spousta lidí si představí zemědělský traktor, jehož zadní traktorové pneumatiky jsou větší než přední. Ale termín traktor skrývá i malé stroje, se kterými upravíte prostranství kolem svého domu. Pojďme se podívat, jak při výběru zahradního traktoru postupovat.

Současný trh je rozmanitý a vybrat si v záplavě modelů různých výrobců je nelehký úkol. Možná uvidíte v letáku některého prodejce akční nabídku a budete mít nutkání zahradní traktor ihned koupit. Ale koupi neuspěchejte. Nejprve si zodpovězte následující otázky:

  • Jaký typ traktoru vybrat?
  • V jakém terénu ho budete používat?
  • Jak velký byl měla mít záběr sekací hlava?
  • Jaký by měl být výkon motoru?
  • Jaké je nejlepší zpracování posečené trávy?

Zahradní traktory nachází uplatnění zejména na velkých plochách, přičemž odborníci uvádí od cca 1 500 metrů čtverečních. Ale ani na menších zahradách není zahradní traktor od věci, protože má všestranné využití. Slouží nejen jako klasická sekačka, ale některé zdolají i náročný terén.

Na svažitý a kopcovitý terén doporučujeme traktor, který má širší traktorové pneumatiky a větší výkon. Je-li oblast členitá a nachází-li se zde překážky (záhony, stromy či keře), potom je vhodné investovat do traktoru s dobrými manévrovacími vlastnostmi a malým poloměrem otáčení.

Velikost sekací hlavy závisí na velikosti pozemku, který chcete sekat. Na trhu jsou k dostání nejmenší hlavy se záběrem kolem 60 cm a největší hlavy se záběrem kolem 105 až 120 cm. Nesmíte opomíjet ani výkon motoru, který se stejně jako u ostatních přístrojů uvádí v kilowatech. Ty nejmenší modely mají výkon od 7,5 kW a výkon velkých traktorů se šplhá až na 16,5 kW.

A ještě vám zbývá se zamyslet nad tím, co s posečenou trávou. Nejvhodnější je sběr do sběrného koše. Další možností je mulčování a jako poslední se nabízí boční výhoz. Každý si zvolí možnost, která mu nejvíce vyhovuje.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit