Jak vybrat ideální akvárium pro rybičky?

Posted in E-shopy

akvarijní sety

Akvárium v místnosti navodí příjemnou atmosféru. Při pohledu na akvarijní rybičky můžete relaxovat a odpočívat. Ale s akváriem není spojena pouze radost, ale také starost. Je potřeba koupit vhodné akvárium, ve kterém se budou rybičky cítit dobře. Nesmíte zapomenout ani na příslušenství do akvária, jako je osvětlení. A proto se nyní podíváme, jak akvárium vybrat.

Jestliže s chovem akvarijních rybiček teprve začínáte, měli byste zvážit, jaký jim koupíte domov. Nevíte-li si rady, nechte si poradit od odborníků. Spousta odborníků doporučuje pro začátek akvárium set, který obsahuje vše, co pro chov rybiček potřebujete. Hned zezačátku byste neměli investovat do drahého akvarijního vybavení, protože ještě ani nevíte, zda vás akvaristika bude bavit. Je lepší koupit levnější sadu a později ji obměňovat a vyměňovat za dražší kousky.

Současný trh nabízí pestrou škálu akvarijních setů. Akvária se přitom liší nejen svým tvarem a velikostí, ale také způsobem výroby. Při výběru akvárií se rozhodně vyvarujte akváriu ve tvaru koule, protože tento domov není pro akvarijní rybičky ideální volbou.

Nezapomeňte dát rybičkám světlo

Nenahraditelnou součástí každého akvária je jeho osvětlení. Stejně jako vy nevydržíte žít neustále ve tmě, nevydrží to ani rybičky. Osvětlení akvária se zapíná v případě, že je akvárium umístěno v tmavém prostoru, kde nepadá dostatek denního světla. Osvětlení využijete také v noci, protože rybičky potřebují i přes noc mít dostatečně osvětlené akvárium, aby měli spokojený život. Rybička není člověk, a tak se neřiďte heslem, že by v noci měly spát.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit