Bytová jádra historie

Posted in Firmy

Bytová jádra se vyráběla ve dvou konstrukčních typech. Nejrozšířenější varianta, která z 95% zasáhla trh, jsou bytová jádra vyrobená jako tzv. lehká prefabrikace. Stěny kompletu byly sestavovány z polystyrenových desek, dřevěného rámu a na opláštění se ve vysoké míře používal umakart. Druhou, méně rozšířenou variantou, jsou bytová jádra železobetonová. Ta trh zasáhla z 5% a byla vyráběna ve dvou typech – jako stavebnicová bez stropu a podlahy, nebo také jako kompaktní monobloky včetně podlahy a stropu. Největší výhodou těchto jader je jejich delší životnost, nevýhodou je vysoká hmotnost oproti jádrům z lehké prefabrikace – umakartovým. Bytová jádra se celorepublikově vyráběla v mnoha různých typech.

Lehká prefabrikace: B-2, B-3, B-4, B-6, B-63, B-7, B-9, B-10, B-10 M
Železobetonová: H-3, H-10, SKB 1,2, ŽB
Většina vyjmenovaných typů rekonstrukce bytových jader měla ještě další varianty, které byly zabudovány do různých stavebních soustav (typ panelového domu).

 

Hadice na zahradu

Posted in Vše pro zahradu

Montáž se provádí tak, aby nebyla hydraulická hadice namáhána nadměrným tahem, nesmí se kroutit a ohýbat více než dovolují hodnoty ke konkrétnímu typu hadice stanovené výrobcem. Například koncové spojovací ventily nesmí být v jiné poloze, než vertikální. V běžné domácnosti se hadice užívají např. při transportu vzduchu u vysavače prachu, nebo jakožto přívod vody do automatické pračky a odvod vody z pračky ven. Také jako přívod vody ve sprše v koupelnách. Zahradní hadice jsou užívány k zavlažování rostlin a osvěžování vzduchu vůbec. Gumové hadičky jsou běžné používány i v mnoha zdravotnických pomůckách a přístrojích nebo se používají i v kuchyni pro speciální přípravu některých jídel či nápojů.

Oživte své podnikání

Posted in Služby

Většina podnikatelů má pocit, že jsou na vrcholu světa a nic se jim nemůže stát. Krize pak nastane, pokud se jejich firmě přestává dařit a nedostávají to, co vždycky chtěli, jejich společnost se dostává do stádia recese a oni zjišťují, že svět není tak růžový, jak vypadal. A jak to máte vy? Nacházíte se zrovna v takovémto temném období? Pak vyzkoušejte naše kurzy pro podnikatele, které vám zajistí nový pohled na věc a ukáží vám, že taková recese je pro vás nejlepším hnacím motorem a příležitostí změnit vaši firmu k lepšímu.

kurzy pro podnikatele

Správný manažer musí mít určitě kompetence a zodpovědnost

Posted in Služby

Jak lze správně definovat manažera? Manažer je ředitel nebo správce podniku. A obstarává řídící činnosti, které jsou zaměřené na podnikatelské aktivity v prostředí konkrétního tržního mechanismu. Samozřejmostí je sledovat hlavní cíle podniku, které jsou uspokojování potřeb zákazníků a zisk společnosti. Manažer má na starosti také sledování naplňování cílů organizace, které si sama stanovila – většinou se jedná o rozhodnutí managementu firmy, je jasně daný a odpovídá metodice SMART.

Hydraulika a její praktické využití

Posted in Služby

Termín hydraulika označuje technickou disciplínu, která se zaměřuje na využití mechanických vlastností tekutin. Hydraulika funguje na bázi hydrostatiky a hydromechaniky. Součástí hydraulických zařízení jsou hydraulické trubky, šroubení, hadice a další důležité prvky. Pojďme se na hydrauliku jako takovou podívat podrobněji.
Cílem hydrauliky je nastolit rovnováhu i pohyb tekutin, ale disciplína se zaměřuje také na vzájemné působení tekutin a tuhých těles. Díky znalostem tohoto oboru je možné vytvořit hydraulické zařízení, jehož využití je potom ve stavebnictví, zemědělství, průmyslu i v dopravě (hydraulické brzdy automobilů). Dnes se hydraulika prakticky využívá ve všech oblastech lidské činnosti.

Výhody hydrauliky

  • přenos velké síly
  • přenos velkého tlaku

Hydraulika má dnes široké uplatnění. Je ale potřeba zajistit pravidelný servis hydraulických zařízení, protože hydraulické trubky, hadice i šroubení mohou být poškozené. To je potřeba pravidelně kontrolovat. Tím se prodlouží životnost samotného zařízení.

Někdy je potřeba na chvíli vypnout a odpočinout si

Posted in Služby

Máte pocit, že vás všechno ubíjí a vše na vás padá? Jste vystresovaná a nevrlá? A co takhle si udělat pěkné odpoledne s kamarádkami, kdy si každá vytvoříte svůj vlastní šperk, vypijete u toho trošku vína, popovídáte o životě a uvolníte se? Stačí k tomu odejít z práce o 2 hoďky dřív, koupit ve vinárně víno, pár korálků a podívat se na korálkové návody na internetu. Najdete jich určitě spoustu, protože korálkových nadšenkyň je opravdu spoustu.

stres