Hydraulika a její praktické využití

Posted in Služby

Termín hydraulika označuje technickou disciplínu, která se zaměřuje na využití mechanických vlastností tekutin. Hydraulika funguje na bázi hydrostatiky a hydromechaniky. Součástí hydraulických zařízení jsou hydraulické trubky, šroubení, hadice a další důležité prvky. Pojďme se na hydrauliku jako takovou podívat podrobněji.
Cílem hydrauliky je nastolit rovnováhu i pohyb tekutin, ale disciplína se zaměřuje také na vzájemné působení tekutin a tuhých těles. Díky znalostem tohoto oboru je možné vytvořit hydraulické zařízení, jehož využití je potom ve stavebnictví, zemědělství, průmyslu i v dopravě (hydraulické brzdy automobilů). Dnes se hydraulika prakticky využívá ve všech oblastech lidské činnosti.

Výhody hydrauliky

  • přenos velké síly
  • přenos velkého tlaku

Hydraulika má dnes široké uplatnění. Je ale potřeba zajistit pravidelný servis hydraulických zařízení, protože hydraulické trubky, hadice i šroubení mohou být poškozené. To je potřeba pravidelně kontrolovat. Tím se prodlouží životnost samotného zařízení.

Někdy je potřeba na chvíli vypnout a odpočinout si

Posted in Služby

Máte pocit, že vás všechno ubíjí a vše na vás padá? Jste vystresovaná a nevrlá? A co takhle si udělat pěkné odpoledne s kamarádkami, kdy si každá vytvoříte svůj vlastní šperk, vypijete u toho trošku vína, popovídáte o životě a uvolníte se? Stačí k tomu odejít z práce o 2 hoďky dřív, koupit ve vinárně víno, pár korálků a podívat se na korálkové návody na internetu. Najdete jich určitě spoustu, protože korálkových nadšenkyň je opravdu spoustu.

stres

Hydraulické brzdy

Posted in Vše pro zahradu

Z jednoduchého Pascalova zákona vznikla mechanika, která se dotýká mnoha odvětví - hydraulika. Mezi nejvýznamnější hydraulické zařízení patří hydraulický zvedák, hydraulický lis a v neposlední řadě hydraulické brzdy. Nejprve si řekněme, co to vlastně brzda je, ačkoliv se to zdá banální. Brzda je technické zařízení sloužící k zastavení nebo zpomalení pohybujícího se předmětu nebo pro jeho udržení v klidu. Kinetická energie je při brzdění zpravidla přeměňována v jiný druh energie, část energie se při brzdění vždy nevratně přemění v teplo. Proto mají brzdy mají velký význam především u dopravních prostředků.

Manažerem nanečisto? Ano!

Posted in Služby

Pokud jste si jako malý doma moc svých rodičů neužili, protože byli stále v práci, tak poslední, na co při výběru práce myslíte, je manažerská pozice. Ale ona každá mince má dvě strany a u manažera tomu není jinak. Vyzkoušejte si práci manažera nanečisto a uvidíte.

 

Nápojové automaty

Nápojové automaty na koupalištích

Posted in Služby

Nápojové automaty

Letní sezóna se pomalu blíží a jako majitel koupaliště byste měl rozmýšlet nad tím, jak vylepšit své služby. Velké oblíbenosti se v horkých dnech těší nápoje. Pokud máte problém s dlouhými frontami u bufetu, můžete nainstalovat do prostorů koupaliště nápojové automaty. Díky nim se zmenší fronty a zvýší spokojenost návštěvníků. Kdy byste měli investovat do nápojových automatů?

Rekonstrukce bytových jader

Posted in Služby

Bytová jádra byla velice oblíbená při stavbě panelových domů v období komunismu, protože tyto prefabrikované celky velice urychlovaly a zjednodušovaly průběh stavby. V dnešní době se bytová jádra nahrazují zděnou koupelnou s toaletou, přičemž je nutné provést odbornou rekonstrukci. Na trhu existují firmy, které se specializují přímo na rekonstrukce bytových jader. Díky využití jejich služeb je rekonstrukce provedená v co nejkratším čase a s nejnižšími možnými náklady. Firma se postará o vše, od zpracování návrhu a vizualizace, přes řemeslnické práce až po závěrečný úklid před předáním.